Lasy ... tropikalne zielonymi płucami Ziemi

High school musical Love.

Temat: Potrzeba
Lasy równikowe inaczej nazywane tropikalnymi lasami deszczowymi lub lasami wiecznie zielonymi stanowią jedna trzecią powierzchni wszystkich lasów na świecie. Lasy równikowe rosną na terenach gdzie jest bardzo wysoka temperatura i występują obfite opady deszczowe, dzięki takim warunkom atmosferycznym, lasy te bardzo szybko rosną i mają bujna roślinność. Nawet na jednym hektarze lasu równikowego może występować aż dwieście rodzajów drzew. W lasach tropikalnych żyje ponad połowa gatunków zwierząt i roślin, mimo iż same lasy zajmują niespełna 6% powierzchni Ziemi. Lasy równikowe jak sama nazwa wskazuje rosną w strefie równikowej i skupiają się na trzech głównych terenach: zachodnia i środkowa Afryka, Ameryka Południowa (dorzecze Amazonki), Indonezja i Malezja oraz północno wschodnia Australia. Zielone płuca Ziemi - tak również określa się lasy deszczowe ze względy na ich znaczący wkład stabilizacyjny w klimat ziemski. Jako największy producent tlenu oraz schronienie dla milionów zwierząt i roślin lasy równikowe zostały objęte ochroną. Stosunkowo niedawno człowiek zdał sobie sprawę z roli jaką odgrywają lasy deszczowe i wraz z przestaniem ich wycinki rozpoczął ich powolna odbudowę.
Źródło: topranking.pl/933/potrzeba.phpTemat: Zadanie z przyrody...DAJE +++++++++++++++++
Lasy tropikalnepłucami ziemi, ponieważ produkują bardzo dużo tlenu. Niestety są wycinane i jest ich coraz mniej a co za tym idzie zmniejsza się ilość tlenu. Dżungla porastająca Nizinę Amazonki w Ameryce Południowej to najbardziej rozległa nizina na Ziemi, obejmująca 7,3 mln km kw. Z tego 5 mln km kw. należy do Brazylii, a reszta do Peru, Boliwii, Kolumbii, Wenezueli, Ekwadoru ... Tropikalny las deszczowy to jeden z najistotniejszych dla człowieka ekosystemów. Nasza cywilizacja wytwarza olbrzymie ilości dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych a nie jesteśmy w stanie wyprodukować tlenu dla zaspokojenia nawet własnych potrzeb. Lasy tropikalne to tylko 6% powierzchni Ziemi, ale dzięki olbrzymiej wilgotności i wysokiej temperaturze, a tym samym niezwykle szybkiemu tempu przemian fizjologicznych zachodzących w organizmach żywych tego obszaru, słusznie często nazywany jest zielonymi płucami naszej planety.
Źródło: topranking.pl/943/zadanie,z,przyrody,daje.php


Temat: pomocy
Mam zadanie z przyry które musze zrobic na jutro. Uzasadnij hasło "Lasy Tropikalnezielonymi płucami Ziemi". za pomoc +++
Źródło: topranking.pl/927/88,pomocy.php


Temat: Potrzeba
Mam takie zadanie z przyrody "Uzasadnij hasło: 'Lasy tropikalnezielonymi płucami Ziemi'". Z góry dziekuje.
Źródło: topranking.pl/933/potrzeba.php


Temat: McDonald's zmienia logo na bardziej "ekologiczne"
Obłuda Obłuda wycinacie lasy tropikalne zielonych płuc ziemi niszczycie życie na ziemi To tak jakby Hitler miał okazje i powiedział ze tak na prawdę to on kocha żydów i chciał ich...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,30,103384415,103384415,McDonald_s_zmienia_logo_na_bardziej_ekologiczne_.html


Temat: Znieście absurdalny zakaz pasz z GMO
płuc Ziemi. Po raz ostatni zaatakowała publicznie właścicieli ziemskich w zeszłym tygodniu - informowała też formalnie władze o wynajęciu przez nich uzbrojonych band, mających atakować bezrolnych mieszkańców dżungli. Zakonnica od 1997 ... Stang porównał do zabójstwa w 1988 r. znanego ekologa brazylijskiego, Chico Mendesa, który pierwszy zwrócił uwagę świata na znaczenia dla klimatu Ziemi dżungli amazońskiej. Mendes także został zastrzelony przez płatnych zabójców. Katolicka zakonnica, pochodząca z amerykańskiego stanu Ohio, pracowała w Brazylii od początku lat 1960. - sprawami obrony Amazonii zajęła się przed dwudziestu laty. Wyrąb lasów tropikalnych w celu sprzedaży cennych gatunków drewna oraz przygotowania wielkich obszarów pod hodowlę bydła i uprawę modyfikowanej genetycznie soi powoduje nasilenie efektu cieplarnianego i zagraża życiu na Ziemi.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,30,78103875,78103875,Zniescie_absurdalny_zakaz_pasz_z_GMO.html


Powered by WordPress, © High school musical Love.